Ako zmerať svoju veľkosť?

Viac o spôsoboch nosenia a merania môžete prečítať tu! 

image4-3-2

Postup merania pokrývok hlavy

Najjednoduchším spôsobom, ako si zistiť veľkosť hlavy, je odmerať si ju krajčírskym metrom. Merajte vždy okolo hlavy nad ušami, v miestach, kde budete chcieť klobúk nosiť. Meranie opakujte niekoľkokrát, okolo najširšej časti hlavy. Meter príliš neuťahujte.

Výber veľkosti

Pokiaľ sa pri meraní trafíte medzi dve čísla (napr. 58,5cm), objednávajte si vždy klobúk väčší (v našom prípade veľkosť 59). Väčšiu veľkosť klobúka sa dá jednoducho upraviť na menšie vložením slabého prúžku z korku.

Tabuľka veľkostí

S 54-55 cm 21 palců
M 56-57 cm 22 palců
L 58-59 cm 23 palců
XL 60-61 cm 24 palců
XXL 62-63 cm 25 palců

 hand1 

Meranie veľkosť rukavíc

Aby rukavice vyzerali dlho pekne a plnili svoj účel, mala by byť zvolená správna veľkosť. Pokiaľ sa jedná o Váš prvý nákup koženej rukavice a nepoznáte ani približne svoju veľkosť, je dôležité meranie. Po vzore priloženého obrázku prosím merajte vždy svoju dominantnú ruku (praváci pravú, ľaváci ľavú ruku) v prirodzenej polohe čiže s mierne zovretou dlaňou. Rozmer sa naberá v mieste kĺbov – zmeria sa obvod zápästia krajčírskym metrom. Nikdy nemerajte ruku s natiahnutými prstami, skreslí vám to obvod ruky a rukavice bude malá. Obr.(viď príloha) Z histórie sa zachoval zvyk číslovať a označovať rukavice v couloch, ktoré sú jednoduchým prepočtom obvodu ruky v cm. Prevod týchto jednotiek znázorňuje tabuľka veľkostí.

Pri výbere a skúšaní rukavíc dbajte na to, aby vám daná rukavica bola tesná, ale súčasne pohodlná. Občas sa stane, že nie všetky modely sú vhodne pre každý tvar ruky, preto odporúčame; dajte prednosť funkcii a dobre padnúcemu modelu. Pri výrobe používame extra kvalitnú jahňatinu, ktorá je navyše riadne remeselne spracovaná pri ručnom strihu, a preto má ušitá rukavice správnu ťažnosť a 100% sa Vám na ruke vytvaruje a málinko povolí. Ak zvolíte väčšiu veľkosť, bude vám rukavice vo výsledku voľnejšie, čo nie je žiaduce.

Tabuľka veľkostí pánskych rukavíc

 S  22 cm
 M  23 cm  8,5
 L  24 cm  9
 XL  26 cm  9,5
 XXL  27 cm  10
 XXXL  28 cm  10,5

 

Tabuľka veľkostí dámskych rukavíc

XS 16 6
S 18 6,5
M 19 7
L 20 7,5
XL 22 8
XXL 23 8,5